Mimo wielu zalet, jakie charakteryzuje połączenie kuchni z salonem albo jadalnią, rozwiązanie to posiada również kilka wad. Warto je poznać przed zdecydowaniem się na otworzenie kuchni na pomieszczenia sfery dziennej.

Aromaty

Jeżeli kuchnia jest połączona z salonem, to niestety, ale w całym pomieszczeniu będą rozchodzić się kuchenne aromaty. Jeżeli przykładowo smaży się rybę, to przez następne parę godzin zapach będzie się również utrzymywał w salonie.

Hałas

Jak wiadomo niektóre kuchenne urządzenia pracują dosyć głośno. Ostatecznie więc może to przeszkadzać komuś kto chce pooglądać telewizję albo porozmawiać na spokojnie z gośćmi, którzy niedawno przyszli.

Porządek

Wiadomym jest fakt, że kuchnia jest miejscem, gdzie najtrudniej jest zachować porządek. Wiąże się to z faktem, że w trakcie gotowania powstają coraz to nowe plamy zarówno na blatach, jak i na podłogach. Również naczynia zostawione w zlewie wyglądają nieatrakcyjnie. Ostatecznie więc, jeżeli kuchnia jest połączona z salonem, to konieczne jest częste jej sprzątanie. Z pewnością bałagan w kuchni nie będzie wyglądał dobrze, kiedy w odwiedziny przyjdą goście, którzy będą zajmować połączony z pomieszczeniem salon.

Dostęp dla dzieci

W kuchni zawsze jest wiele urządzeń, które mogą okazać się niebezpieczne dla dziecka. Wystarczy, że dziecko włączy przez przypadek kuchenkę i przystawi do niej palec, a ból będzie okropny. Ponadto obecność noży i innych ostrych narzędzi również nie wpływa dobrze na bezpieczeństwo samego dziecka. Jeżeli jednak kuchnia jest połączona z salonem, w którym dziecko zazwyczaj się bawi, to niemożliwe jest ograniczenie mu dostępu do pomieszczenia.

Dodaj komentarz