W gorące dni bardzo zależy nam na utrzymaniu niższej temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych. Aby ograniczyć przenikanie promieni słonecznych przez okna, możemy zamontować na nie rolety lub ozdobne plisy. Sprawdźmy, jakie są zalety i wady obydwu tych rozwiązań.

Rolety czy plisy? – oto jest pytanie

Wybierając sposób na zasłonięcie okna przed nadmiarem promieni słonecznych, stajemy przed nie lada wyzwaniem. W sklepach takich jak rollcenter.pl znajdziemy wiele możliwości na zredukowanie nasłonecznienia w pomieszczeniach.

Plusy i minusy rolet

Montaż rolet wewnętrznych nadaje pomieszczeniem przestronności, co jest niewątpliwym ich atutem, zwłaszcza jeśli chcemy udekorować pomieszczenie o niewielkich rozmiarach. Ogromną zaletą rolet jest również ich łatwy montaż. Co więcej – w przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon lub firan – wieszamy je jedynie raz i służą nam przez dobrych kilka lat. Rolety – wbrew powszechnej opinii – mogą we wnętrzu pełnić również funkcję ozdobną. W sklepach dostępnych jest wiele ich wzorów, które możemy dopasować do aktualnej aranżacji mieszkania.

Rolety są praktyczne. Ich czyszczenie odbywa się na sucho. A dzięki szerokiemu ich wyborowi w sklepach, możemy dopasować ich kolorystykę do każdego pomieszczenia w naszym domu. Niestety w przypadku pojawienia się wyjątkowo odpornej plamy, kontakt materiału z wodą może spowodować jego odbarwienie.

Plusy i minusy plis

Plisy bez wątpienia są rozwiązaniem, które docenią wszyscy inwestorzy, którym trudno jest określić jeszcze przed montażem, jaka ilość światła będzie dla nich odpowiednia w danym pomieszczeniu. Plisy można zasłaniać w różnych konfiguracjach, co daje użytkownikom bardzo dużą swobodę w kwestii dopasowania odpowiedniego natężenia oświetlenia. Świetnie sprawdzą się również w nowoczesnych stylizacjach oraz przy oknach o nietypowych kształtach. Cechują się oryginalnym designem i bogatym wzornictwem. Są również proste w obsłudze.

Niestety ich uniwersalność i estetyka przekłada się również na ich wyższą cenę. Co więcej, charakteryzują się małym wyborem kolorów, jeśli chodzi o prowadnice.

Dodaj komentarz